Od Wydawcy

WYDAWNICTWO PRESS & MEDIA

Od Wydawcy

„Ten zapach miał kolor niebieski”, czyli "prawdziwa emigracja bez ocen" - to pozycja wydawnicza dla każdej kobiety i każdego mężczyzny.

Po lekturze tej opartej na faktach książki spojrzymy inaczej na ludzi mieszkających za oceanem i na tych, którzy szukali lepszego życia w zachodniej Europie. Zastanowimy się także nad własnym życiem, które budujemy sami, a którego scenariusz staje się znany dopiero w trakcie jego pisania. Dowiemy się też, kim jesteśmy i jak bardzo zależy to od nas samych.

„Ten zapach miał kolor niebieski” to wyjatkowa pozycja na rynku wydawniczym. Zbiór piętnastu historii o życiu, młości i cierpieniu, opartych na faktach, wzruszających do łez, czasami mrożących krew w żyłach. Łączy je imigracja, wynikająca z niej tęsknota, więzi rodzinne oraz marzenia o lepszym jutrze. Książka, ktora może wzbudzić wspomnienia, edukować, stać się życiowym drogowskazem lub ostrzegać przed nieplanowanymi skutkami życiowej decyzji, bo własnie taka będzie zawsze emigracja.

Głównym walorem zebranych tu opowiadań jest całkowity brak ocen zachowań i decyzji podejmowanych przez bohaterów. To nie autorka - Grażyna Skoczeń, ale czytelnik, ze swoimi własnymi doświadczeniami, rozważa, czy działania te były dobre czy też nie.

Podjęty temat, pomino wielu lat, które minęły od opisywanych wydarzeń, nie stracił na aktualności. Emigracja towarzyszy nam nieprzerwanie od stuleci. Charakteryzuje się niezmiennie tym samym: rozłąki, rozwody, ciężka praca, dzieci bez rodziców, załamania psychiczne, nałogi, nierzadko konflikt z prawem.

 

„Ten zapach miał kolor niebieski” Grażyny Skoczeń, czyli "prawdziwa emigracja bez ocen"

Gdzie kupić książkę?

Książka dostępna w trzech formatach: wydanie papierowe w oprawie, wydanie cyfrowe w pliku pdf oraz profesjonalna wersja do słuchania audiobook mp3.

Wszystkie wersje książki dostępne na stronie wydawnictwa www.pressmedia.pl oraz w wybranych księgarniach stacjonarnych i interentowych.

Dystrybucja w Stanach Zjednoczonych zajmuje się Dom Książki D & Z w Chicago.